Strona główna

Data publikacji:

2016-10-10

Aktualizacja:

2016-10-10

Odsłon:

885

Nr informacji:

13478

Konkurs tematyczny "Prezydentowi Rzeczypospolitej... będę bezwzględnie posłuszny. W 70. rocznicę śmierci Władysława Raczkiewicza Prezydenta Rzeczypospolitej w latach 1939-1947"

MAŁOPOLSKI KURATOR OŚWIATY
Kraków, 10 października 2016 r.
SEPZ-I.5563.16.3.2016.TC     
 
 
 
Dyrektorzy
gimnazjów
województwa małopolskiego

 
 
 Szanowni Państwo,
 
proszę o rozpowszechnienie wśród Uczniów i Nauczycieli Państwa szkół informacji   o konkursie tematycznym „Prezydentowi Rzeczypospolitej…będę bezwzględnie posłuszny”. W 70. rocznicę śmierci Władysława Raczkiewicza Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1939-1947.
Konkurs organizujemy w porozumieniu z Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie, we współpracy z Województwem Małopolskim i Fundacją Centrum Dokumentacji Czynu Niepodległościowego.
 
Kierujemy tę propozycję do uczniów zainteresowanych najnowszą historią Polski, rolą i znaczeniem ciągłości państwa polskiego w okresie II wojny światowej oraz walką regularnego Wojska Polskiego i Armii Krajowej. Udział w konkursie służyć będzie poszerzeniu wiedzy, dotyczącej życia i działalności Prezydenta RP Władysława Raczkiewicza i władz polskich na uchodźstwie. Będzie to również okazja do kształtowania u młodzieży dumy z własnego państwa i szacunku do wartości takich jak: wolność, niepodległość, miłość do Ojczyzny, poświęcenie, praca nad sobą.
 
Regulamin konkursu jest dostępny na   www.ipn.gov.pl oraz na stronie internetowej  Kuratorium Oświaty w Krakowie  /zakładka konkursy tematyczne/:
 http://kuratorium.krakow.pl/index?ac=111&id=13418 
Z poważaniem
Barbara Nowak
Małopolski Kurator Oświaty
                                                       
 
Projekt i wykonanie: Sebastian Sowiński