Strona główna

Data publikacji:

2016-10-26

Aktualizacja:

2016-10-26

Odsłon:

1292

Nr informacji:

13578

V edycja projektu „Kresy” – polskie ziemie wschodnie w XX wiekuSzanowni Państwo
Dyrektorzy
gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych
województwa małopolskiego
 
 
 
Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie we współpracy z Uniwersytetem Papieskim im. Jana Pawła II w Krakowie, Centrum Dokumentacji Czynu Niepodległościowego w Krakowie i Muzeum Archeologicznym w Krakowie organizuje już po raz piąty projekt edukacyjny Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku.
 
Projekt został objęty Honorowym Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich/Oddział w Krakowie, Stowarzyszenia „Stanica Kresowa”, Ogólnopolskiego Okręgu Żołnierzy AK Obszaru Lwowskiego im. Orląt Lwowskich Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej i Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”/Oddział w Krakowie.
 
Serdecznie zapraszamy uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w projekcie.
 
Głównym celem projektu jest zapoznanie uczestników z historią Kresów Wschodnich I i II Rzeczypospolitej w XX i XXI wieku oraz narodów je zamieszkujących, ze szczególnym uwzględnieniem losu Polaków, którzy na tych ziemiach od pokoleń żyli i pracowali, zostali z nich wypędzeni lub mieszkają tam współcześnie.
 
Uczestnikom projektu proponujemy udział w dwóch sesjach naukowych i dwóch spotkaniach warsztatowych, w czasie których będą odbywać się wykłady lub pokazy filmów.
Najważniejszą częścią projektu jest konkurs wiedzy. Zadaniem uczestników będzie przygotowanie pracy pisemnej lub multimedialnej na wybrany przez siebie temat – na podstawie dostępnej literatury, zgromadzonych dokumentów, wspomnień i materiału ikonograficznego. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody, dla wszystkich – ciekawe lekcje historii.
 
Szczegółowe informacje dostępne są w Regulaminie.

Do pobrania:

Regulamin Projektu

Program Sesji

 
Projekt i wykonanie: Sebastian Sowiński