Strona główna

Data publikacji:

2016-12-08

Aktualizacja:

2017-01-16

Odsłon:

4499

Nr informacji:

13741

Targi Edukacyjne - „Festiwal Zawodów w Małopolsce”

 
                                                                                                        Kraków, 7 grudnia 2016 r.
 

Szanowni Państwo
Dyrektorzy gimnazjów
i szkół ponadgimnazjalnych z Małopolski

 
W dniach 23 - 24 marca 2017 r. w godz. 10:00 – 16:00 oraz 25 marca 2017 r. w godz. 10:00 – 15:00 w halach wystawowych przy ul. Galicyjskiej 9 w Krakowie odbędą się po raz trzeci Targi Edukacyjne – „Festiwal Zawodów w Małopolsce”. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie.

Podczas tegorocznych Targów prezentowana będzie oferta edukacyjna szkół zawodowych na dziewięciu niezależnych ekspozycjach wystawienniczych w następujących grupach: administracyjno-usługowej, budowlanej, elektryczno-elektronicznej, mechanicznej i górniczo-hutniczej, medyczno-społecznej, rolniczo-leśnej z ochroną środowiska, turystyczno-gastronomicznej, służb „mundurowych” oraz szkół zagranicznych – partnerów Województwa Małopolskiego z Węgier, Francji, Niemiec, Słowacji i Ukrainy. W ramach ekspozycji przygotowane zostaną stoiska wystawiennicze kilkudziesięciu szkół zawodowych oraz szkół wyższych z kraju i zagranicy m.in.: Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie czy Universitat Viadrina. Wystawcy „na żywo” przedstawiać będą na czym polega kunszt poszczególnych zawodów. Dodatkowo wszyscy zainteresowani będą mogli skorzystać z porad doradców zawodowych.

W związku z powyższym serdecznie zapraszamy do udziału w Targach edukacyjnych uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjlnych. Szkoły zainteresowane uczestnictwem w „Festiwalu” prosimy o wypełnienie deklaracji (do pobrania) oraz odesłanie jej skanu na adres elektroniczny dariusz.baranowski@umwm.pl bądź przesłanie na adres: Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego – Wydział Kształcenia Zawodowego, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, os. Teatralne 4a, 31-945 Kraków, do dnia 22 marca 2017 r. Osobą do kontaktu w tej sprawie jest Pan Dariusz Baranowski, e-mail: dariusz.baranowski@umwm.pl, tel.: +48 12 61 60 742.

Targi są bezpłatne i otwarte dla wszystkich gimnazjalistów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz osób zainteresowanych edukacją, w tym edukacją zawodową.

Przedsięwzięcie zostało objęte Honorowym Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty.
 
Projekt i wykonanie: Sebastian Sowiński