Strona główna

Data publikacji:

2017-03-10

Aktualizacja:

2017-03-13

Odsłon:

500

Nr informacji:

14082

V Jubileuszowe Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe Dzieci


                                                                                                                 Kraków, 10 marca 2017 r.
 
Szanowni Państwo,

 
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, Uniwersytet Dziecięcy UDJK zapraszają do czynnego udziału w V Jubileuszowym Ogólnopolskim Sympozjum Naukowym Dzieci pt.: Człowiek i nauka. W poszukiwaniu „bliskości” wiedzy pod patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina, JM Rektora UJK prof. zw. dr hab. Jacka Semaniaka, które odbędzie się 9 czerwca 2017 r. w budynku CEART-u WPiA, ul. Krakowska 11 w godzinach 9.00-14.00.
 
Sympozjum przeznaczone jest dla uczniów szkół podstawowych i słuchaczy uniwersytetów dziecięcych z całej Polski, podejmujących swoje pierwsze poszukiwania naukowe, którzy zgłoszą swój akces i przedstawią propozycję ciekawej prezentacji multimedialnej, eksperymentu, pokazu z7nbsp;obszaru nauk matematyczno-przyrodniczych, humanistyczno-społecznych czy nowoczesnych technologii.
 
Wystąpienie powinno realizować przewodnie hasło konferencji: Człowiek i nauka. W poszukiwaniu bliskości wiedzy… i wskazywać na użyteczność oraz humanistyczną bliskość wiedzy naukowej zarówno na etapie jej pozyskiwania, jak i zastosowania oraz komunikowania.
 
Planowana jest sesja z wystąpieniem inauguracyjnym oraz prezentacjami uczestników dla licznego grona słuchaczy. Wydarzeniu będą towarzyszyć pokazy naukowe, ćwiczenia, gry i interakcje warsztatowe w ramach cyklu: Jarmark naukowy.
 
Najlepsze pokazy i prezentacje zostaną nagrodzone pucharami konferencyjnymi, a wszystkie - dyplomami dla uczestników i opiekunów naukowych oraz instytucji.

Zaproszenie
Formularz zgłoszeniowy
 
Projekt i wykonanie: Sebastian Sowiński