Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Krakowie w ramach działań profilaktycznych na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenach wiejskich rozpoczyna nowy innowacyjny projekt skierowany do dzieci i młodzieży. Czas zagrożenia epidemicznego nie może zatrzymać profilaktyki i prewencji, nie może doprowadzić do pogorszenia stanu bezpieczeństwa. Ograniczenie możliwości kontaktu bezpośredniego spowodowało przeniesienie ciężaru naszych działań do projektów medialnych, do projektów angażujących dzieci i młodzież w znane im i dla nich atrakcyjne, interaktywne, medialne i nowoczesne formy aktywności własnej na rzecz bezpieczeństwa. I tutaj pojawiają się nasi bohaterowie, smok Krusik i Czerwony Kapturek, bohaterowie bajkowi i zarazem realni, bohaterowie, którzy towarzyszą nam podczas szkoleń, konkursów i eventów przez nas organizowanych. Bohaterowie opowiadający o zagrożeniach i sposobach ich eliminowania.
Te bardzo ważne treści przekazujemy w nowatorski w skali Polski sposób, własnymi siłami, wykorzystując wiedzę i doświadczenie naszych pracowników tworzymy serię filmów, w których nasi bohaterowie zmagają się z zagrożeniami i pomagają, podpowiadają jak można sobie z nimi poradzić. Filmy realizowane są i będą w terenie, w realnych niosących zagrożenia miejscach. Wierzymy, że nasz nowy projekt może zwiększać bezpieczeństwo w sposób trwały. Aby tak się stało musimy dotrzeć z nim do jak największej liczby dzieci i młodzieży. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Oddział Regionalny w Krakowie zwraca się do Państwa z prośbą o pomoc w upowszechnianiu informacji o naszym nowym projekcie. Każde zaangażowanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa jest bezcenne. Niech uśmiechy na twarzach bezpiecznych dzieci i młodzieży będą dla nas motywacją do działania.
Zwiastun można oglądać pod tym linkiem, a pierwszy odcinek serii można zobaczyć tutaj.
Zachęcamy do śledzenia strony internetowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Krakowie, gdzie sukcesywnie będą się pojawiać kolejne odcinki filmowej serii profilaktycznej.
Projekt został objęty Honorowym Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty.