19 stycznia 2018

Bezpieczny wypoczynek – “Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”

Szanowni Państwo,

Akcja została przygotowana przez Biuro Prewencji KGP i poświęcona jest bezpieczeństwu osób wypoczywających w górach i korzystających ze zorganizowanych terenów narciarskich. Przedsięwzięcie jest kontynuacją ubiegłorocznych działań pn. “Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku”. Głównym celem akcji jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

Bezpośrednimi adresatami tegorocznych działań są dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. Na potrzeby projektu opracowane zostały materiały informacyjno-edukacyjne. W ramach akcji został również ogłoszony konkurs plastyczny realizowany pn. „Stok nie jest dla bałwanów”. Akcja została objęta patronatem honorowym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Partnerami akcji są: Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Fundacja PZU.

Więcej informacji można uzyskać na stronie Policji – Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku