20 lutego 2023

Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa zaprasza

Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa jest jednostką organizacyjną podległą Ministrowi Obrony Narodowej, która zgodnie z założeniami pełni funkcję ośrodka popularyzującego historię udziału polskich żołnierzy i pracowników wojska w misjach.

Rok 2023 to dwie ważne daty w historii Centrum Weterana:

  • 70. rocznica pierwszej misji zagranicznej oraz
  • 50. jubileusz polskich misji pod egidą Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Ważnym obszarem działań edukacyjnych i popularyzatorskich Centrum Weterana jest upowszechnianie wiedzy na temat zaangażowania Wojska Polskiego w działania na rzecz światowego pokoju, szczególnie tak ważnego w ówczesnej sytuacji geopolitycznej.

Chcąc poszerzyć wiedzę na ten temat, Pani Dyrektor mjr dr Katarzyna Rzadkowska pragnie zaproponować szkołom i placówkom edukacyjnym wizytę w Centrum Weterana. Dzięki zajęciom organizowanym przez zespół Edukacji i Tradycji – dedykowanym uczniom klas szkół ponadpodstawowych – młodzież może poznać dorobek i znaczenie misji wojskowych poza granicami Ojczyzny. Pomaga w tym funkcjonująca w Centrum Sala Tradycji Weterana Działań Poza Granicami Państwa oraz Skwer Pamięci wraz z Pomnikiem Żołnierzy Poległych w Misjach i Operacjach Wojskowych Poza Granicami Państwa.

Wszelkie działania prowadzone przez Centrum Weterana są bezpłatne.

Szczegółowe informacje dostępne w linku: https://www.wojsko-polskie.pl/weterani/ZEiT/

Szkoły zainteresowane współpracą oraz odwiedzinami w Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa proszone są o kontakt telefoniczny –  261 842 424