1 czerwca 2018

„Dzieciak na Medal” – Piknik Rodzinny w Samorządowym Przedszkolu w Tenczynku

W sobotę 26 maja 2018 roku – w Dniu Matki – rzesze dzieci i rodziców zawitały do Samorządowego Przedszkola w Tenczynku na Piknik Rodzinny, w którym uczestniczyła m.in. Pani Barbara Nowak, Małopolski Kurator Oświaty.

Piknik zorganizowano we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Przedszkola w Tenczynku „Tęcza Marzeń”. Wyjątkowe występy artystyczne dzieci, wśród których znalazły się piosenki dla mamy i taty, tańce i instrumentacje muzyczne, zachwyciły zebranych. Dzieci uczciły Dzień Matki, wręczając Mamom samodzielnie wykonane upominki.

Najmłodsi uczestniczyli w licznych konkursach sportowych i plastyczno-artystycznych, rywalizując o tytuł „Dzieciaka na Medal”. Odbyły się również wspólne konkursy z rodzicami. Wśród atrakcji znalazły się m.in.: jazda bryczką ze Stadniny Koni Huculskich w Nielepicach, bańki mydlane, baloniki i nauka chodzenia na szczudłach oraz drabina strażacka z PSP w Krakowie z konkursem skrzynek, wóz strażacki z OSP Tenczynek wraz z pokazem pierwszej pomocy i Quady z Ochrony Jaguar. Powstały także znakomite budowle z kartonów czy niezwykłe dzieła plastyczne, w tym prace konkursowe w ramach projektu „Przedszkolak mały to Patriota doskonały”. Dzieci z dumą prezentowały złote medale, ściskając w dłoniach nagrody i słodkie upominki.

Wydarzenie, obok świetnej zabawy, było okazją do prezentacji Przedszkola w środowisku lokalnym.

Piknik realizowany był przy wsparciu finansowym Gminy Krzeszowice w ramach projektów Stowarzyszenia Przyjaciół Przedszkola w Tenczynku „Tęcza Marzeń”.