13 czerwca 2017

Finał 17. Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego pt. „Być Jak Brat Naszego Boga”

We wtorek 6 czerwca 2017 roku w Wadowicach odbył się finał 17. Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego pt. „Być Jak Brat Naszego Boga”. Honorowy patronat objęli m.in.: Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski i Pani Barbara Nowak, Małopolski Kurator Oświaty. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Ochotniczy Hufiec Pracy w Wadowicach.

Wydarzenie rozpoczęła Msza Święta koncelebrowana w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny przy wadowickim rynku. Natomiast uroczysta gala połączona z wręczeniem nagród i otwarciem wernisażu odbyła się w Wadowickim Centrum Kultury.

Na konkurs wpłynęło 501 prac, w tym 357 nadesłanych przez uczestników Ochotniczych Hufców Pracy (174 fotograficzne, 183 plastyczne) i 144 prace młodzieży szkolnej (19 fotograficznych, 125 plastycznych). Kryteria oceny obejmowały: zgodność z tematyką, wartość artystyczną, oryginalność, samodzielność wykonania i estetykę. Jury po wnikliwej analizie i dyskusji dokonało wyboru najlepszych prac, przyznając równorzędne miejsca i wyróżnienia. Ogółem nagrodzono 48 osób. Zwycięzcom i ich opiekunom naukowym – gratulujemy.