9 września 2022

Godzina dla Dzieci z Ołtarzem Wita Stwosza

Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół Małopolski!

W imieniu własnym oraz Księdza Infułata dr. Dariusza Rasia serdecznie raz jeszcze dziękuję Państwu za obecność na wczorajszym spotkaniu w Bazylice Mariackiej przy odnowionym Ołtarzu Wita Stwosza.

Ołtarz w kościele mariackim - w trakcie otwierania
Otwarte skrzydła ołtarza mariackiego
Barbara Nowak na tle ołtarza Wita Stwosza w Kościele Mariackim w Krakowie
Małopolski Kurator Oświaty - Barbara Nowak
Ks. dr Dariusz Raś
uczestniczka spotkania przegląda broszurę informacyjną o ołtarzu

Wczorajszy pokaz otwarcia Ołtarza dla Państwa oficjalnie rozpoczął okres dwóch wyjątkowych miesięcy – września i października, podczas których od poniedziałku do piątku, o godz. 13.00 zapraszamy uczniów i nauczycieli małopolskich szkół na dodatkowe otwarcie Ołtarza dłuta Wita Stwosza.  Szerzej o idei tej wspólnej akcji Bazyliki Mariackiej i Małopolskiego Kuratora Oświaty można przeczytać tutaj oraz na stronie internetowej Bazyliki Mariackiej.

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie grupy na adres e‑mail: turystyka@mariacki.com lub w punkcie obsługi zwiedzających na Placu Mariackim 7, a w dniu przybycia o odbiór wejściówki grupowej i rejestrację. Bazylika Mariacka nie zapewnia usługi przewodnickiej.

 

Zachęcam Państwa serdecznie by szeroko skorzystali Państwo ze swoimi uczniami z tej wyjątkowej propozycji Bazyliki Mariackiej.

 

Małopolski Kurator Oświaty

Barbara Nowak