5 października 2021

„Hazard? Nie daj się wciągnąć!”

Izby Administracji Skarbowej wznawiają akcję edukacyjną skierowaną do szkół, dotyczącą zwalczania nielegalnego hazardu. Akcja została objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

Akcja prowadzona jest od 2018 r.  Jej celem jest pokazanie grupom docelowym, że hazard jest niebezpieczny i potrafi zniszczyć życie rodzinne, sytuację finansową i zdrowie. Akcja pokazuje też aspekty dotyczące nielegalności urządzanych gier hazardowych oraz możliwości zgłoszenia nielegalnego hazardu.

Baner Hazard nie daj się wciągnąćZ początkiem nowego roku szkolnego rusza nowa odsłona akcji.  Założenia akcji zostały zmodyfikowane i dostosowane do możliwości prowadzenia w szkołach także spotkań online, poza spotkaniami stacjonarnymi. Skupia się też na hazardowych elementach ukrytych w grach komputerowych.

Akcja ma przede wszystkim zwrócić uwagę na problemy, które wynikają z nadmiernego korzystania z gier wśród dzieci i młodzieży, takie jak uzależnienie, problemy finansowe czy wyizolowanie społeczne. Akcja pokazuje z jakim ryzykiem wiąże się rozpowszechnianie gier online z elementami hazardu i typowych gier hazardowych.

Akcja skierowana jest do uczniów klas 7, 8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Jej odbiorcami są także rodzice i nauczyciele.

Zgłoszenia udziału można wysyłać na adres komunikacja.ias.krakow@mf.gov.pl

Zajęcia zaczynają się już w październiku, a cała Akcja potrwa do czerwca 2022 r.

Poniżej do pobrania ogólny opis zajęć, ulotka i prezentacja Akcji.

Zachęcamy też do wyeksponowania w szkołach baneru reklamującego Akcję „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”

Załączniki

HAZARD_opis_zajec_ogolny_FINAL
Data: 2021-10-05, rozmiar: 240 KB
Akcja edukacyjna KAS
Data: 2021-10-05, rozmiar: 172 KB
Prezentacja Hazard nie daj się wciągnąć
Data: 2021-10-05, rozmiar: 3 MB
HAZARD_baner_1920x1080_2
Data: 2021-10-05, rozmiar: 241 KB