14 listopada 2019

III OGÓLNOPOLSKA EDYCJA BOOKTRAILER FILM FESTIVAL

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji międzynarodowego konkursu  Booktrailer Film Festival. Adresatami konkursu są uczniowie w wieku 14 – 18 lat. Organizatorem eliminacji ogólnopolskich jest Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej  w Nowym Targu. Najlepsze prace kierowane będą do finału konkursu we Włoszech.

Przedsięwzięcie zostało objęte Honorowym Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Booktrailer Film Festival jest przedsięwzięciem o charakterze edukacyjnym  promującym czytelnictwo wśród młodzieży. Jego idea opiera się na zespoleniu  tradycji i nowoczesności – łączeniu poznawania literatury z nowymi technologiami, integrowaniu  sztuki słowa  i języka kina, rozwoju   kompetencji związanych  ze współpracą w grupie i wnikliwej analizy dzieła literackiego. Projekt zachęca do lektury, uczy  i wyzwala kreatywność.

Booktrailer to krótki film, którego celem jest zachęcenie widza do sięgnięcia po prezentowaną książkę. To forma, która łączy literaturę z filmowymi środkami wyrazu oraz tradycyjną lekturę z nowymi technologiami. Prace oceniane są przez  grono specjalistów reprezentujących różne dziedziny nauki i sztuki, świata filmu i literatury, nowoczesnego nauczania, mediów i komunikacji.

Termin zgłaszania prac upływa 27 lutego 2020 roku. Formularz zgłoszenia dostępny jest pod tym linkiem.

Zasady przeprowadzania konkursu określa osobny regulamin.

KONTAKT:

Koordynator eliminacji ogólnopolskich: dr Anna Miśkowiec

Zespól Szkół Ogólnokształcących nr 2 Nowy Targ

Adres e-mail: booktrailernowytarg@gmail.com

Telefon:  18 266 40 75 (sekretariat szkoły)

Strona internetowa: www. zskj.nowotarski.edu.pl

Załączniki

REGULAMIN BFF 2020
Data: 2019-11-14, rozmiar: 73 KB