1 września 2017

Inauguracja nowego roku szkolnego 2017/2018 – Archidiecezjalne Spotkania Katechetyczne

W środę 30 sierpnia 2017 r. w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie na inaugurację nowego roku szkolnego 2017/2018 odbyły się Archidiecezjalne Spotkania Katechetyczne. Z katechetami duchownymi i świeckimi spotkali się Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski oraz Pani Barbara Nowak, Małopolski Kurator Oświaty.

Msza Święta dla katechetów, której przewodniczył Arcybiskup Marek Jędraszewski, została odprawiona w kolegiacie św. Anny, gdzie znajduje się grób św. Jana z Kęt, patrona nauczycieli i młodzieży.

Część organizacyjna Archidiecezjalnych Spotkań Katechetycznych odbyła się w sali Filharmonii Krakowskiej, które poprowadził ks. Andrzej Kielian, nowy Dyrektor Wydziału Katechetycznego. Gościem spotkania była Pani Barbara Nowak, Małopolski Kurator Oświaty, która podczas wystąpienia zwróciła się do katechetów, potwierdzając, iż są oni gwarancją, że w szkole nie będzie zapomniane to, co najważniejsze, gdyż nauka religii przypomina cały czas, gdzie są nasze korzenie. Okolicznościowy wykład wygłosił również Arcybiskup Marek Jędraszewski.