5 września 2017

Inauguracja roku przedszkolnego w Tenczynku

W piątek 1 września 2017 r. Pani Barbara Nowak, Małopolski Kurator Oświaty zainaugurowała rok przedszkolny wizytą w Przedszkolu Samorządowym w Tenczynku.

Podczas spotkania Pani Kurator szybko nawiązała kontakt z dziećmi, które chętnie rozmawiały i zapraszały do wspólnej zabawy, czytania, rysowania. W rozmowie z pracownikami Pani Kurator pytała o sprawy przedszkolne, pojawiające się trudności i możliwości ich rozwiązań.

Przedszkole to również Ogród Doświadczeń Przyrodniczych założony przez rodziców i nauczycieli w ramach jednego z projektów Stowarzyszenia Przyjaciół Przedszkola w Tenczynku „Tęcza Marzeń” oraz Biblioteka Publiczna mieszcząca się w budynku placówki i jej bogata oferta kulturalno-edukacyjna.

W tym dniu na spotkanie, w ramach przeglądu przygotowania szkół i placówek do nowego roku szkolnego, przybyli również: Pan Wacław Gregorczyk, Burmistrz Gminy Krzeszowice, Pani Barbara Adamczyk, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Obywatelskich, Pani Michalina Nowakowska-Malczyk, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Krzeszowicach i Pan Robert Chochół, Przewodniczący Komisji Edukacji.

Dodatkowe informacje:

TVP3 Kraków, KRONIKA, 1 września 2017, godz. 18.30, ok. 4. min:

https://krakow.tvp.pl/33825896/01092017-1830