23 września 2021

„Inżynierowie dla Niepodległej Polski” – zaproszenie do udziału w konkursie

Inżynierowie dla Niepodległej banerFederacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT w ramach kontynuacji obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę ogłosiła Projekt pt. „Inżynierowie dla Niepodległej Polski” – jego częścią jest ogłoszony konkurs na opracowanie gry planszowej o tematyce poświęconej  historii polskiej myśli technicznej, biografiom i dorobkowi słynnych wynalazców i konstruktorów działających w kraju i zagranicą. Celem projektu jest przypomnienie roli polskich inżynierów w przeszłości oraz upowszechnienie wiedzy o małych i wielkich budowniczych II RP.

Projekt jest adresowany do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz do młodzieży ze szkół ponadpodstawowych (liceów ogólnokształcących, techników oraz szkół branżowych I stopnia).

Konkurs będzie realizowany w trzech etapach: szkolnym (etap I), w  jego wyniku wytypowani na poziomie regionalnym autorzy projektów przystąpią do II etapu, który będzie polegał na udziale w interaktywnych warsztatach internetowych   pt. ”Inżynieria gier planszowych”.
Osoby, które pozytywnie zaliczą warsztaty, przedstawiają swoje prace konkursowe Komisji Konkursowej (etap III). Wyłonieni finaliści wezmą udział w uroczystej Gali Finałowej, podczas której zostaną ogłoszeni zwycięzcy konkursu.

Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 30 października 2021 r.

Informacji na temat zasad konkursu udziela Jagna Piwowarska, tel: 22 250 22 12, e-mail: konkurs@not.org.pl

Strona Konkursu

Załączniki

regulamin konkursu na grę planszową
Data: 2021-06-16, rozmiar: 48 KB