8 stycznia 2021

IV edycja Europejskiego Konkursu Statystycznego

Europejski Konkurs StatystycznyW roku szkolnym 2020/2021 Główny Urząd Statystyczny we współpracy z Eurostatem organizuje IV edycję Europejskiego Konkursu Statystycznego.

Jest to szansa dla uczniów na międzynarodowy sukces. Celem Konkursu jest zaciekawienie uczniów statystyką jako nauką, a także statystyką publiczną oraz zachęcanie nauczycieli do wykorzystywania oficjalnych statystyk podczas zajęć z młodzieżą. Dzięki udziałowi w konkursie młodzież rozwija myślenie przyczynowo – skutkowe oraz umiejętność weryfikowania prawdziwych i nieprawdziwych informacji. Ten międzynarodowy konkurs kierowany jest do zespołów uczniów w 2 kategoriach: uczniowie klas VII – VIII szkoły podstawowej i uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Rekrutacja do Europejskiego Konkursu Statystycznego trwa do 25 stycznia 2021 r. Konkurs składa się z części krajowej i europejskiej. Relacja z poprzedniej edycji Europejskiego Konkursu Statystycznego oraz niezbędne informacje na temat obecnej IV edycji Konkursu wraz z regulaminem znajdują się stronie eks.stat.gov.pl Warto podkreślić, że w III edycji Konkursu polskie zespoły osiągnęły ogromny sukces. Zespół Orły_z_IV zwyciężył w kategorii wiekowej 16-19 lat, a dwa kolejne Hakuma oraz Cervicalia otrzymały wyróżnienia. Informacje na ten temat można znaleźć na stronie: https://esc-2020.eu/ .

Załączniki

EKS plakat
Data: 2021-01-08, rozmiar: 239 KB
EKS ulotka_2020_2021
Data: 2021-01-08, rozmiar: 333 KB