22 września 2022

IV Edycji Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej na rzecz dzieci z dystrofią mięśniową TULIPANY MOCY

Plakat Akcji Charytatywnej Tulipany MocyStowarzyszenie Pro Salute zaprasza do udziału w IV Edycji Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej TULIPANY MOCY.

Celem akcji jest edukacja społeczeństwa na temat dystrofii mięśniowej Duchenne’a (DMD), zwrócenie uwagi i uwrażliwienie  społeczeństwa  na  to, że żyją wśród  nas  osoby    z dystrofią mięśniową, wsparcie dzieci z DMD i pokazanie im, że nie są osamotnione w swojej chorobie, że jest ogrom ludzi o wielkich sercach, którzy są z nimi, wierzą w nich i chcą im pomóc  w walce z chorobą  oraz ewentualne pozyskanie funduszy na terapię i rehabilitację dzieci z DMD, podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej UMB i Stowarzyszenia Pro Salute, pochodzących z całej Polski i zza granicy oraz innych dzieci z DMD.

Symbolem dystrofii mięśniowej jest czerwony balon, a dla akcji, oprócz czerwonych balonów, wybraliśmy czerwone tulipany, ponieważ tulipan to kwiat wyrażający pozytywne uczucia, symbolizujący sympatię i ciepło emocjonalne, doskonałą miłość. Cebulki tulipanów jesienią i zimą nabierają siły, aby przebić się przez twardą glebę i by rozkwitnąć na wiosnę, pokazując swoją moc i chęć życia dzieciom z dystrofią mięśniową na kolejne lata.

Czas trwania akcji: 7.092022 – 7.09.2023

Regulamin i więcej informacji na stronie internetowej Stowarzyszenia