8 października 2019

IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”

Fundacja im. Kazimierza Wielkiego z Lublina zaprasza wszystkich uczniów szkół podstawowych i średnich do udziału w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”.

Konkurs odbywa się pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości oraz pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej, a także został objęty Honorowym Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty.

 

Preambuła Ustawy z dnia 3 lutego 2011 r. o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (Dz.U. z 2011 r. Nr 32, poz. 160):

„W hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawiali się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu… „

Uczestnik przygotowuje pracę w jednej z podanych kategorii:

– Praca pisemna o Żołnierzach Wyklętych (np. esej lub wspomnienia kombatanta).
– Praca multimedialna o Żołnierzach Wyklętych. (Można wykorzystać dostępne zdjęcia, muzykę i filmy z polecanych stron internetowych pod warunkiem podania źródła.)
– Praca plastyczna o Żołnierzach Wyklętych.

Nagrody dla laureatów konkursu: tablety lub aparaty cyfrowe, książki historyczne, gry edukacyjne, koszulki patriotyczne, pamięci przenośne, wpinki patriotyczne.

Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych:

– uczniowie szkół podstawowych

– uczniowie szkół średnich

Termin nadsyłania prac konkursowych: 31 stycznia 2020 r. Prace konkursowe z całej Polski i z zagranicy należy przesyłać na adres: Fundacja im. Kazimierza Wielkiego, 20-836 Lublin ul. Kurantowa 4/130.

Więcej informacji znajduję się na stronie konkursu: https://fkw.edu.pl/regulamin-ix-edycji-ogolnopolskiego-konkursu-zolnierze-wykleci-bohaterowie-niezlomni/

W załączeniu znajduje się plakat IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”.

Załączniki

Regulamin Konkursu o ŻW 2020
Data: 2019-10-08, rozmiar: 498 KB
Plakat -konkurs ŻW 2010 v3
Data: 2019-10-08, rozmiar: 647 KB