3 stycznia 2019

Jasełka w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej

W dniu 19 grudnia 2018 roku w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyły się Jasełka przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Uczniowie z klasy III a pod opieką wychowawczyni Pani Jolanty Studnickiej przenieśli wszystkich zebranych do czasów, w których narodził się maleńki Jezus. W różne  postaci  wcielili się uczniowie, którzy z wielkim zaangażowaniem odgrywali swoje role. Oczom publiczności ukazała się Betlejemska Szopka, a nad nią gwiazda, która wskazywała kierunek poszukiwań narodzonego Zbawiciela świata, Św. Józef, pukający od drzwi do drzwi, by odszukać dla Maryi godne miejsce, w którym Ta urodzi Dziecinę, Diabeł, który chciał pokrzyżować plany Boże i Anioł strzegący Jego zamysłów, Pastuszkowie.
O oprawę muzyczną zadbał chór aniołów, wykonując przepiękne, mało znane kolędy oraz pastorałki.

Scenografia, nastrojowa muzyka oraz życzenia, wypowiedziane przez każdego z małych aktorów, wywarły duże wrażenie nie tylko na uczniach klas I – III, ale także na zaproszonych gościach,  wśród których byli: Pani Halina Cimer, Małopolski Wicekurator Oświaty, Pan Augustyn Ormanty, Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowska, Ksiądz Proboszcz Wiesław Cygan, radni oraz przedstawiciele różnych szkół i instytucji.