18 czerwca 2024

Jubileusz 120-lecia Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Nowej Wsi

8 czerwca 2024, w słoneczną sobotę, w Nowej Wsi koło Dobczyc odbyły się uroczystości związane z Jubileuszem 120-lecia Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki. W wydarzeniu udział wzięło wielu znamienitych gości – od przedstawicieli społeczności lokalnej, zasiadających dziś w polskim parlamencie i rządzie, poprzez lokalnych działaczy samorządowych, z burmistrzem Dobczyc na czele oraz osobach duchownych związanych ze szkołą i szkolną społecznością skończywszy.

W tym podniosłym wydarzeniu obecny był również I Małopolski Wicekurator Oświaty Artur Pasek. Wygłosił on krótkie przemówienie, wyrażając w nim podziw i szacunek dla osiągnięć Szkoły, jej historii i tradycji. W imieniu Małopolskiej Kurator Oświaty Gabrieli Olszowskiej złożył na ręce Pani dyrektorki Lucyny Motyki okolicznościowy list. Zaszczytem było dla niego uroczyste odsłonięcie rzeźby popiersia Wielkiego Patrona Szkoły – Tadeusza Kościuszki. Wzruszającą chwilą była krótka rozmowa I Wicekuratora z najstarszym absolwentem Szkoły, 94-letnim panem Adamem Twardoszem.

Uroczystość miała niezwykle ciepłą, rodzinną wręcz atmosferę; zgromadzeni z uwagą i zaciekawieniem oglądali występy artystyczne wykonywane przez dzieci i młodzież szkolną. Bardzo entuzjastycznie przyjęto poloneza, którego w pierwszej parze, pod rękę z uczniem – z radością tańczyła dyrektorka Szkoły.

Para tańcząca poloneza.
Część artystyczna wydarzenia - taniec.
Część artystyczna wydarzenia - śpiew.
I Małopolski Wicekurator Oświaty Artur Pasek wygłasza przemówienie.
I Wicekurator z najstarszym absolwentem szkoły, 94-letnim panem Adamem.
I Wicekurator wręcza okolicznościowy list pani dyrektor.
Przejazd na koniu patrona szkoły - Tadeusza Kościuszki.
Uczennice i uczniowie tańczą poloneza.