12 lutego 2018

Jubileusz 35-lecia Szkoły Podstawowej nr 5 w Wadowicach

W czwartek 8 lutego 2018 roku z okazji 35-lecia Szkoły Podstawowej nr 5 w Wadowicach odbyły się uroczystości upamiętniające to wydarzenie. Obchody zostały połączone z rocznicą urodzin Patrona Szkoły – Mikołaja Kopernika. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w Kościele Św. Piotra w Wadowicach.

Następnie w budynku Szkoły miała miejsce Akademia Jubileuszowa. Wśród zgromadzonych gości na sali gimnastycznej znaleźli się m.in.: Pani Halina Cimer, Małopolski Wicekurator Oświaty, Pani Maria Nitka, Dyrektor Delegatury w Wadowicach KO w Krakowie, samorządowcy, a także emerytowani dyrektorzy i nauczyciele oraz rodzice, absolwenci i uczniowie. Spotkanie uświetniło przedstawienie Szkolnego Koła Teatralnego poświęcone osobie Patrona Szkoły.

Podczas wystąpienia Pani Wicekurator podkreśliła rolę wychowawczą Szkoły, życząc całej społeczności szkolnej dalszych sukcesów i kolejnych, pięknych jubileuszy. Po występach przybyli goście mieli możliwość zwiedzania Szkoły i obejrzenia okolicznościowych wystaw prac uczniowskich, szkolnych kronik oraz prezentacji poświęconych historii Jubilatki i obecnym działaniom edukacyjnym.

fot. SP nr 5 w Wadowicach