18 lutego 2019

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłasza IX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci: „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje, a dziecko obserwuje”

Kraków, 18 lutego 2019 r.

 

Małopolski Kurator Oświaty Pani Barbara Nowak po raz kolejny objęła honorowym patronatem Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci organizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych (oddziały przedszkolne i klasy I-III oraz klasy IV-VIII szkół podstawowych), a zadanie polega na wykonaniu pracy plastycznej w formacie A-3. Po szczegółowe informacje, w tym regulamin konkursu, odsyłamy Państwa na stronę: krus.gov.pl.

Tematyka tegorocznej, dziewiątej edycji, dotyczy zapobiegania wypadkom związanych z maszynami i urządzeń rolniczymi  w gospodarstwach. W szkołach, które zgłoszą chęć udziału w konkursie pracownicy Kasy przeprowadzą pogadanki na temat bezpieczeństwa, aby zainspirować dzieci do tworzenia ciekawych prac. Spotkaniom będą towarzyszyć różnego rodzaju mini-konkursy, przy okazji których będzie można zdobyć atrakcyjne nagrody, w tym planszową grę edukacyjną z opublikowanymi pracami uczestników. O nagrody i upominki zadbali sponsorzy i partnerzy Konkursu.

W zeszłorocznej edycji wzięło udział ponad trzy i pół tysiąca uczniów. Wśród nagród znalazły się bilety do muzeów i parków rozrywki oraz wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego. Ponadto laureaci i finaliści konkursu zostali zaproszeni na Galę podsumowującą etap wojewódzki konkursu. Odbyła się ona w klubie dziennikarzy „Pod Gruszką”, gdzie pracownicy Straży Miejskiej Miasta Krakowa przygotowali dla uczestników przedstawienie na temat bezpieczeństwa. Uczestnicy mogli również zwiedzić wystawę Podziemia Rynku Głównego w Krakowie. Prace zwycięzców zeszłorocznej edycji konkursu zostały zamieszczone w wydanym przez Kasę kalendarzu szkolnym i planszowej grze edukacyjnej.

Wyrażamy nadzieję, że udział dzieci i młodzieży w tym Konkursie zwiększy świadomość dotyczącą bezpiecznych zachowań w gospodarstwach rolniczych i będzie również okazją do przygotowania ciekawych prac plastycznych.