22 czerwca 2018

Konferencja podsumowująca V edycję projektu „Czysta Małopolska”

W czwartek 14 czerwca 2018 roku w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyła się konferencja podsumowująca V edycję projektu „Czysta Małopolska”. W gali finałowej udział wzięli m.in.: Pani Halina Cimer, Małopolski Wicekurator Oświaty, Pan Augustyn Ormanty, Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowska, Pan Ryszard Mróz, Małopolski Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych oraz Pan Marek Pieczara, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Krakowie. Przybyłych gości powitała Pani Maria Nitka, Dyrektor Wadowickiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Krakowie.

W obrębie V edycji projektu „Czysta Małopolska” realizowane były trzy konkursy. Podczas konferencji laureatom wojewódzkim i finalistom rejonowym w poszczególnych kategoriach wręczono nagrody i dyplomy.

W konkursie plastycznym „Odżywiaj się zdrowo” brało udział 76 przedszkolaków i 98 uczniów ze szkół podstawowych oraz 13 – z oddziałów gimnazjalnych. Natomiast w konkursie na scenariusz zajęć lub przestawienia teatralnego dotyczącego promocji zdrowego żywienia w etapie rejonowym brało udział 27 nauczycieli przedszkoli, 8 – ze szkół podstawowych i 3 – z oddziałów gimnazjalnych. Z kolei w konkursie dla szkół i przedszkoli na kronikę ukazującą działania w zakresie promocji zdrowego odżywiania w roku szkolnym 2017/2018 udział wzięło 22 przedszkola, 14 szkół podstawowych i 3 oddziały gimnazjalne.

Konferencję uświetniły występy artystyczne przedszkolaków z Zespołu Szkół Nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz uczniów z Grupy Teatralnej „Kurtyna” ze Szkoły Podstawowej w Lipinkach. Ponadto zaprezentowano dobre praktyki w zakresie zdrowego odżywiania przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej Nr 105 z Oddziałami Integracyjnymi w Krakowie, Zespołu Szkół Nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ryczowie i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Spytkowicach.

Zwycięzcom – dzieciom, uczniom i nauczycielom – gratulujemy.