19 maja 2017

Konferencja „Razem dla edukacji branżowej” w Tarnowie z udziałem Małopolskiego Kuratora Oświaty

„Razem dla edukacji branżowej” – to hasło konferencji, która w dniu 16 maja 2017 roku miała miejsce w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tarnowie. Została zorganizowana w związku z podpisaniem przez placówkę porozumienia o współpracy z firmą ZWRI Sp. z o. o., co w znaczący sposób wpłynie na jakość kształcenia branżowego w Tarnowie, dając wielokierunkową możliwość lepszego rozwoju edukacji nastawionej na zdobycie zawodu.

W uroczystości uczestniczyli m.in.: Pani Barbara Nowak, Małopolski Kurator Oświaty, Pani Bogumiła Porębska, Dyrektor Wydziału Edukacji Miasta Tarnowa, Pan Artur Puciłowski, Dyrektor tarnowskiej Delegatury KO w Krakowie oraz dyrektorzy tarnowskich szkół. Stronę firmy ZWRI reprezentował Pan Janusz Futyra, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny oraz Pan Mariusz Bałuka, Dyrektor ds. technicznych.

Zaproszeni goście mieli okazję uczestniczyć w prelekcji „Razem dla edukacji branżowej”, którą wygłosił Pan Andrzej Rzeszutko, Dyrektor CKZiU, przedstawiając rozwój placówki poprzez nawiązywanie współpracy szkoły z firmami partnerskimi. Podpisanie porozumienia o współpracy jest kolejnym przykładem na rozwój placówki. Ważnym punktem wtorkowego spotkania była możliwość zwiedzenia zmodernizowanych, nowocześnie wyposażonych warsztatów szkolnych. Uczestnicy spotkania zgodnie podkreślali, że o skutecznej edukacji branżowej realizowanej dziś można mówić tylko wtedy, kiedy zapewni się uczniom jak najlepsze warunki do poznania przyszłego środowiska pracy.

W tym dniu Pani Kurator uczestniczyła w spotkaniu z Panem Józefem Rojkiem, Wiceprezesem Zarządu Spółki Grupa Azoty S.A. Tematem spotkania było podjęcie współpracy Spółki Grupa Azoty S.A. ze szkołami prowadzącymi kształcenie zawodowe z rejonu tarnowskiego.