21 maja 2019

Konkurs Plastyczny TRAKO Dzieciom pt.: „Savoir-vivre w podróży koleją” – zbliża się termin składania prac

30 czerwca 2019 r. upływa termin składania prac w Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży „Savoir-vivre w podróży koleją”, towarzyszącym akcji Charytatywnej TRAKO DZIECIOM w ramach 13. Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO, które odbędą się w Gdańsku w dniach 24-27 września 2019 r.

Finałem konkursu będzie aukcja prac laureatów podczas wieczornej Gali TRAKO 2019. Przed uroczystością wręczenia nagród przedstawiciele Urzędu Transportu Kolejowego przeprowadzą specjalną lekcję dotyczącą bezpieczeństwa na obszarach kolejowych w ramach „Kampanii Kolejowe ABC” dla wszystkich laureatów. Kampania Kolejowe ABC realizowana przez UTK to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna z zakresu bezpieczeństwa kolejowego skierowana do dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym oraz ich nauczycieli i wychowawców. Podczas interaktywnych lekcji poruszane są najważniejsze tematy związane z bezpieczeństwem na terenach kolejowych i w pobliżu przejazdów kolejowych.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.trakotargi.amberexpo.pl

Urząd Transportu Kolejowego zachęca także do odwiedzenia strony www.kolejoweabc.pl, na której zamieszczane są wszystkie informacje dotyczące aktualnych działań prowadzonych w ramach projektu.