1 października 2018

Krakowski Salon Maturzystów

W dniach 20-21 września 2018 roku odbyła się kolejna edycja Krakowskiego Salonu Maturzystów, którego gospodarzem był tradycyjnie Uniwersytet Jagielloński. Tegoroczne wydarzenie – podobnie jak w ubiegłym roku – cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. W tegorocznej edycji Krakowskiego Salonu Maturzystów udział wzięła m.in. Pani Halina Cimer, Małopolski Wicekurator Oświaty.

Przyszli kandydaci na studia odwiedzili liczne stoiska szkół wyższych i korzystali z porad ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, uczestnicząc w wykładach dotyczących egzaminów maturalnych z poszczególnych przedmiotów. Dzięki poradom ekspertów OKE maturzyści otrzymali cenne informacje, jak się przygotować do matury, aby osiągnąć dobry wynik.

Ogromną popularnością cieszył się także Informator Maturzystów 2019, w którym można było znaleźć m.in. dane o rankingach szkół wyższych, informacje o uczelniach oraz porady związane z maturą, co stanowi przydatne źródło dla młodych ludzi, którzy muszą podjąć ważną decyzję w swoim życiu. Podczas Krakowskiego Salonu Maturzystów można było zapoznać się również z ofertą wydawnictw edukacyjnych.

fot. A. Wojnar