3 września 2020

Kredkobranie 2020 – zaproszenie do udziału w Akcji

Serdecznie zapraszamy do udziału w III edycji Akcji Kredkobranie, która jest ogólnopolską akcją charytatywną mającą na celu pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na obszarze Kresów dawnej Rzeczypospolitej. Akcję prowadzi krakowska Fundacja Ignatianum wraz ze Stowarzyszeniem Korzenie przy wsparciu środowiska Akademii Ignatianum w Krakowie.

Cieszy rosnące zaangażowanie w Kredkobranie, które  cyklicznie skupia uczniów – dzieci, młodzież i rodziców – często dary składają instytucje i osoby indywidualne, nierzadko Kresowiacy obecnie mieszkający w Polsce.

Małopolski Kurator Oświaty serdecznie zaprasza do mocnego wsparcia tej szlachetnej akcji i liczy, że w tym roku wspólnie wspomożemy jeszcze większą liczbę naszych małych rodaków na Kresach. Rosnące zainteresowanie Akcją pokazuje, że młode pokolenie Polaków odrobiło lekcję z historii, że rozumie i postrzega patriotyzm jako czynne działanie dla dobra Narodu, gdziekolwiek by on nie istniał. Kredkobranie daje pole do takiego działania i wychowuje do wartości.

 

Dary, w postaci kredek, farb, zeszytów, bloków, piórników, długopisów i wszelkiego rodzaju przyborów szkolnych i materiałów plastycznych, zbierane są do 30 września 2020 r., a do 4 października trzeba je dostarczyć osobiście, pocztą lub kurierem do Fundacji Ignatianum. Akcję można też wesprzeć wpłatami pieniężnymi.  W październiku podarunki trafią do szkół polskich oraz placówek, w których uczą się polskie dzieci na Białorusi, Ukrainie i Litwie.

Patronat honorowy nad Akcją objął ks. abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski, Łukasz Kmita, Wojewoda Małopolski, Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego oraz ks. prof. dr hab. Józef Bremer SJ, Rektor Akademii Ignatianum w Krakowie.

Pomysłodawcą i koordynatorem Akcji Kredkobranie w Polsce jest Pan Tomasz Konturek, tel. 785-042-119, e-mail: kredkobranie@ignatianum.edu.pl

Poniżej do pobrania regulamin i plakat promujący Akcję Kredkobranie, a więcej szczegółów na stronie Fundacji Ignatianum.

Załączniki

Kredkobranie_regulamin akcji
Data: 2020-09-03, rozmiar: 264 KB
Kredkobranie2020
Data: 2020-09-03, rozmiar: 540 KB
Kredkobranie120x180_1
Data: 2020-09-03, rozmiar: 11 MB