15 listopada 2022

„Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku” – zbliża się koniec terminu zgłoszeń

Szanowni Państwo Dyrektorzy. Szanowni Państwo Nauczyciele i Pedagodzy.

Zapraszamy bardzo serdecznie do udziału w XI edycji konkursu regionalnego (V edycji konkursu ogólnopolskiego) „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku” organizowanego wspólnie przez Instytut Pamięci Narodowej oraz Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych (klasy 7-8) i średnich z terenu województwa małopolskiego.

Konkursowi od lat udziela patronatu Małopolski Kurator Oświaty.

Ponieważ projekt jest realizowany wspólnie z Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, uczelnia przyznaje corocznie laureatom 10 indeksów uprawniających do podjęcia nauki na dowolnym kierunku studiów.

Jedną z nagród przewidzianych przez organizatora (Oddział IPN w Krakowie) na poziomie regionalnym jest udział grupy laureatów i ich opiekunów w wyprawie historyczno-edukacyjnej śladami walk II Korpusu Polskiego we Włoszech 1943-1945. Wycieczka odbędzie się w maju 2023 roku.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

Informacje:

  1. Zgłoszenia uczestnika lub drużyny do konkursu można dokonać drogą mailową – istotne jest podanie: imienia i nazwiska nauczyciela-opiekuna uczniów, nazwy
    i adresu szkoły, orientacyjnej liczby uczestników oraz kontaktowego maila.
  2. Zgłoszenia trzeba dokonać do 30 listopada 2022 roku.
  3. Konkurs jest trzy etapowy – tzn. prace ucznia lub zespołu uczniów są oceniane na etapach szkolnym, wojewódzkim, a zwycięskie również na centralnym.
  4. Informacja o warsztatach, które odbędą się w formie zdalnej od grudnia 2022 do marca 2023 roku, zostanie przekazana mailem zwrotnym tym opiekunom, którzy zgłoszą swych uczniów do konkursu.
  5. Ocenione przez Szkolną Komisję Konkursową prace trzeba przesłać do Wojewódzkiej Komisji Konkursowej wraz z wypełnionymi załącznikami nr 1-5 do 30 kwietnia 2023 roku na adres: Konkurs „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku” Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Krakowie ul. Juliana Dunajewskiego 8 (Centrum EdukacyjnePrzystanek Historia”) 31-133 Kraków.
  6. Wszelkie zapytania lub wątpliwości prosimy kierować drogą mailową lub telefonicznie:

Paweł Naleźniak  pawel.nalezniak@ipn.gov.pl  666-010-622

Piotr Milczanowski piotr.milczanowski@ipn.gov.pl 697-100-287

 

Z wyrazami szacunku. Organizatorzy

Załączniki

Zaproszenie 2022
Data: 2022-11-15, rozmiar: 16 KB
Terminarz projektu
Data: 2022-11-15, rozmiar: 14 KB