13 marca 2023

„Małopolska. Dla młodych!”- zaproszenie do udziału w nowym projekcie Fundacji Aktywność

grafika projektu Małopolska dla Młodych

 

Szanowni Uczniowie szkół średnich Małopolski,

Z przyjemnością chcielibyśmy zaprosić Was do udziału w nowym projekcie Fundacji Aktywność – „Małopolska. Dla młodych!”, którego celem jest analiza problemów młodego pokolenia zamieszkującego obszar województwa małopolskiego i opracowanie strategii działania, która pozwoli skutecznie im przeciwdziałać. Poszukujemy osób w wieku od 18 do 30 lat, ciekawych nowych wyzwań, doświadczeń i relacji, które chciałyby dołączyć do udziału w projekcie.

 

 

 

PROGRAM PROJEKTU

I Rekrutacja do 19.03.2023 r.

Wszystkich zainteresowanych zaangażowaniem się w prace zespołu i diagnozowaniem najważniejszych problemów młodych mieszkańców Małopolski, zapraszamy do wypełnienia formularza rekrutacyjnego, który znajduje się pod linkiem:

https://forms.gle/KfnSY5tVXFwzYfNk6.

II Przygotowanie i przeszkolenie zespołu (marzec – maj)

  • przygotowanie zespołu do działań w pracach projektowych (podczas dwóch weekendowych zjazdów)

Informacje dot. lokalizacji zjazdów:

  • I Zjazd (31.03 – 02.04.2023 r.) – Kraków
  • II Zjazd (19-21.05. 2023 r.) – Tarnów

Członkowie zespołu projektu zostaną odpowiednio przeszkoleni w ramach dwóch weekendowych zjazdów szkoleniowych, podczas których będzie miało miejsce także wspólne opracowanie pytań do ankiety konsultacyjnej. Udział w zespole jest dla uczestników szansą na zdobycie nowych umiejętności, pracę w młodym zespole z ciekawymi osobami, udział w panelach z ekspertami, warsztatach rozwijających umiejętności miękkie oraz w spotkaniach z decydentami z regionu i kraju. Weekendowe zjazdy zespołu to także możliwość bezpłatnego odwiedzenia pięknych zakątków małopolski. Koszty organizacji, udziału uczestników w zjazdach (wyżywienie i zakwaterowanie) oraz koszty związane z transportem w pełni ponosi organizator projektu.

III Konsultacje w miastach powiatowych Małopolski  (czerwiec – październik)

  • ankietowanie w miastach małopolski (dwu lub trzy dniowe wyjazdy, w 2 lub 4 osobowych zespołach)

To najważniejszy etap, który polegał będzie na ankietowaniu na ulicach miast Małopolski. Ankietowane będą osoby między szesnastym, a trzydziestym rokiem życia, będące mieszkańcami województwa małopolskiego. Spokojnie, terminy będą układane pod Wasze możliwości czasowe, koszt przejazdów oraz wyżywienia i zakwaterowania pokrywa organizator, tj. Fundacja Aktywność. Zespoły ankietujące będą wyposażone w tablety, które ułatwią wypełnianie ankiety. Docelowo ankieta będzie krótka i w formie Formularzy Google.

 

IV Analiza i podsumowanie projektu (październik – grudzień)

  • zespołowa analiza uzyskanych odpowiedzi i opracowanie strategii „Małopolska. Dla młodych!” (podczas dwóch weekendowych zjazdów), informacja o terminach zjazdów zostanie podana we wrześniu. Zjazdy te również będą miały charakter szkoleniowy.

Podczas ostatniego etapu tj. dwóch zjazdów podsumowujących zespół złożony z analityków, ekspertów oraz uczestników projektu dokona kompleksowej analizy problemów na podstawie odpowiedzi udzielonych przez młodych mieszkańców Małopolski. Zespół wykorzysta tę analizę do stworzenia Strategii „Małopolska. Dla młodych!”

O NAS:

Fundacja Aktywność to młody i energiczny zespół, który organizował już wiele projektów w skali lokalnej, regionalnej i krajowej, a odbiorcami naszych działań są zarówno ludzie młodzi, jak i seniorzy. Szczególnie bliska jest nam praca na rzecz społeczeństwa obywatelskiego, rozwoju środowiska młodzieży, dialog międzypokoleniowy i upowszechnianie wartości demokratycznych.

W styczniu br. zakończyliśmy identyczny projekt pod nazwą „Podkarpackie. Dla młodych!”, którego efekty w dużym skrócie przedstawiliśmy w załączniku poniżej, a  także w spocie podsumowującym LINK: https://fb.watch/iHzBYPuobE/

 

Obecnie rozpoczynamy nasze działania w Małopolsce – zapraszamy młodych zaangażowanych w działania na rzecz społeczeństwa do wspólnego tworzenia Małopolski przyjaznej ludziom młodym! Zapewniamy, że zaangażowanie w nasz projekt będzie niezwykle cennym doświadczeniem oraz przyniesie obopólne korzyści.

Zapraszamy także na naszego FB

https://www.facebook.com/FundacjaAktywnosc

https://www.facebook.com/Ma%C5%82opolska-Dla-M%C5%82odych-100424219647271

 

Kontakt:

E-mail: aktywnosc.fundacja@gmail.com
Numer tel.: 570 781 841


Z poważaniem,
Miłosz Bachórz
Prezes Fundacji Aktywność

Załączniki

Zaproszenie - Małopolska. Dla Młodych -uczniowe
Data: 2023-03-13, rozmiar: 549 KB
Plakat zaproszenie
Data: 2023-03-13, rozmiar: 578 KB