9 października 2020

Małopolska Noc Naukowców

Małopolska Noc NaukowcówMarszałek Województwa Małopolskiego – Witold Kozłowski oraz partnerzy projektu, serdecznie zapraszają na Małopolską Noc Naukowców.

To wspaniałe wydarzenie – w tym roku odbędzie się 27 listopada.

Małopolska Noc Naukowców – to cykliczny projekt, którego celem jest popularyzacja nauki, przybliżenie pracy naukowców, pokazanie jak ich praca wpływa na nasze codzienne życie, a także zachęcenie dzieci i młodzieży do wyboru kariery naukowej. To warsztaty, pokazy, eksperymenty, możliwość odwiedzenia laboratoriów, które na co dzień nie są dostępne dla mieszkańców.

Wszystkie aktywności prowadzone są w lekkiej formie, łączącej naukę i rozrywkę, ukierunkowane są na interaktywność, ponieważ głównymi odbiorcami są dzieci i młodzież.

W bieżącym roku, ze względów bezpieczeństwa, większość działań realizowanych będzie on-line, ale nie wykluczone są też bezpośrednie spotkania, w mniejszych grupach.

Wzorem lat ubiegłych, nie zabraknie wspaniałych wrażeń, których dostarczą m.in. pokazy, eksperymenty, rozmowy z naukowcami i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Partnerami wydarzenia są m.in. uczelnie, instytucje edukacyjno-kulturalne i firmy badawcze.

Szczegółowe informacje oraz plany wydarzeń będą umieszczane i aktualizowane na stronie wydarzenia: www.noc.naukowców.malopolska.pl oraz www.facebook.com/malopolskanocnaukowcow