11 lutego 2020

Małopolski Kurator Oświaty zaprasza do udziału w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Kraków, dnia 11 lutego 2020 r.

 

Szanowni Państwo,
Dyrektorzy, Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice
Szkół Małopolski

 

1 marca będziemy obchodzić Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To polskie święto państwowe, czczące pamięć żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, tzw. Drugiej Konspiracji, którzy stanowili ruch niepodległościowy walczący o suwerenność Polski i uniezależnienie jej od wpływów ZSRR.

Żołnierze Wyklęci nie godzili się na sowiecką okupację naszego kraju po 1945 r. oraz narzucany siłą ustrój komunistyczny. Po drugiej wojnie światowej nie złożyli broni i kontynuowali heroiczną walkę, dając świadectwo miłości i bezgranicznego oddania Ojczyźnie. Mieli być wymazani z kart historii, ale pamięć o nich przetrwała.

Czcijmy i dbajmy o pamięć Żołnierzy Wyklętych, niech Ich niezłomna postawa będzie dla młodych Polaków wzorem patriotyzmu oraz takich wartości jak: wolność, honor, solidarność i poświęcenie.

Małopolski Kurator Oświaty zaprasza do udziału w oficjalnych uroczystościach organizowanych z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

29 lutego 2020 r. o godz. 17.00 w budynku PTG „Sokół” przy ul. Piłsudskiego 27 w Krakowie, odbędzie się koncert pt. „BOHATEROM CZEŚĆ I CHWAŁA”. Wystąpi Norbert „Smoła” Smoliński – lider zespołu CONTRA MUNDUM.

Zgłoszenia szkół proszę kierować poprzez formularz ⇒

1 marca 2020 r. oficjalne obchody rozpoczną się o godz. 10.00 Mszą Świętą w Katedrze na Wawelu. Po niej nastąpi przemarsz ulicami Krakowa do Parku im. dra Henryka Jordana, gdzie odbędą się główne uroczystości.

Szczegóły w załączniku.

Serdecznie zapraszam.

 

Barbara Nowak
Małopolski Kurator Oświaty

Załączniki

Zaproszenie
Data: 2020-02-11, rozmiar: 5 MB