4 stycznia 2021

Mission X: Trenuj jak Astronauta

Mission XMission X: Trenuj jak Astronauta to międzynarodowy projekt edukacyjny, prowadzony przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA) we współpracy z koordynatorami krajowymi, koncentrujący się na sprawności fizycznej oraz prawidłowym odżywianiu dzieci i młodzieży. Zespoły uczniowskie wykonują zadania, za które zdobywają punkty. Dzięki nim maskotki Mission X – Leo i Luna – będą mogły odbyć podróż z Ziemi na Księżyc.

Na wyzwanie składają się dwa zestawy zadań:

  • zadania fizyczne, które pomagają w wykształceniu siły, wytrzymałości, koordynacji i orientacji przestrzennej;
  • zadania naukowe, które koncentrują się na tematach naukowo-przyrodniczych i pozwalają ćwiczyć pracę metodą naukową oraz pracę w zespole.

Celem projektu jest walka z otyłością u dzieci i młodzieży oraz rozwijanie umiejętności prowadzenia projektów naukowych. Realizowanie specjalistycznych misji zachęca dzieci ii młodzież do trenowania, tak jak robią to astronauci.

Instytucją wspierającą w zakresie promowania projektu jest Europejskie Biuro Edukacji Kosmicznej ESERO-Polska i tam też mogą znaleźć Państwo informacje na temat tego projektu – kto może wziąć udział, jak się zarejestrować, zadania do wykonania oraz dziennik śledzenia postępów i inne –  https://esero.kopernik.org.pl/mission-x

Koordynatorką krajową wyzwania jest Elżbieta Rząca – nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Kantego w Gdowie. Wszelkie pytania (w języku polskim) należy kierować na adres:  missionxpolska@gmail.com

Więcej informacji na stronie: https://www.stem.org.uk/missionx/pl oraz na https://www.facebook.com/MissionXPolska