24 listopada 2021

„Młody Felietonista” – zaproszenie do udziału w Konkursie

plakat Konkursu Młody Felietonista

Drodzy Uczniowie!

Zapraszam uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych Małopolski do udziału w organizowanym przeze mnie Konkursie „Młody Felietonista”.
Czas ogłoszenia Konkursu jest nieprzypadkowy – 11 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości, a miesiąc listopad to czas naszego wspólnego zaangażowania w wiele wydarzeń: uroczystości, konkursów, przeglądów artystycznych, podkreślających kolejną rocznicę odzyskania Niepodległości przez Naszą Ojczyznę.

Zachęcam, byście – bogatsi o przeżycia towarzyszące tegorocznym obchodom tego Święta – podzielili się swoimi refleksjami na jeden, wybrany temat spośród zaproponowanych:

 

1. Jestem Polakiem – co to dla mnie znaczy?
2. Jak rozumiem, jako obywatel Polski, słowa św. Jana Pawła II: „Wolność nie jest dana raz na zawsze, trzeba ją stale zdobywać na nowo”?
3. Który z Ojców Niepodległości Polski jest moim autorytetem i dlaczego?

Prace można przesyłać do 31 grudnia 2021 r. Szczegóły są podane w Regulaminie.

Mam jeszcze w pamięci ciekawe i piękne wypowiedzi o wolności, wojnie, domu i rodzinie, jakie przesłali uczestnicy ubiegłorocznej edycji Konkursu i już nie mogę się doczekać radości, jaką sprawia mi czytanie Waszych dojrzałych i mądrych przemyśleń pokazujących przywiązanie do Ojczyzny, często w świetle rodzinnych historii.

 

Z poważaniem

Barbara Nowak

Małopolski Kurator Oświaty

Załączniki