4 maja 2017

Narzędzie informatyczne „Kiermasz podręczników”

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

Ośrodek Rozwoju Edukacji zachęca do skorzystania z narzędzia informatycznego „Kiermasz podręczników”, będącego jednym z elementów aplikacji „Podręczniki dla uczniów z niepełnosprawnościami” zamieszczonej pod linkiem http://adaptacje.ore.edu.pl

Aplikacja dedykowana jest szkołom, do których uczęszczają uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, wymagający dostosowanych podręczników. Umożliwia ona odbiorcom swobodne korzystanie z dostępnych na platformie zbiorów.

Założeniem kiermaszu jest stworzenie przestrzeni dla szkół służącej wypożyczaniu, przekazywaniu lub pozyskiwaniu zaadaptowanych egzemplarzy podręczników  ( zgodnie  z art. 22ak ust. 6 i 6a ustawy Prawo oświatowe z dn. 14 grudnia 2016 r. ).

Szkoły, korzystające  z aplikacji,  mogą  zamieszczać informacje o  niewykorzystywanych  wydrukowanych podręcznikach      i umożliwiać korzystanie z nich uczniom innych placówek oświatowych.

Zapraszamy do zapoznania się z zasobami zamieszczonymi w aplikacji.

W przypadku  pytań prosimy  o kontakt  z Zespołem ds. Specjalnych Zasobów Edukacyjnych ORE – z Joanną Różańską      i Sylwią Herod, Tel. (22) 570 83 03.