30 października 2019

Ogólnopolski Konkurs dla Szkół Podstawowych „DO HYMNU – III EDYCJA”

Narodowe Centrum Kultury zaprasza do udziału w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych„DO HYMNU”.

Projekt odbywa się w ramach Wieloletniego Programu „Niepodległa” dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jego ideą jest kształtowanie postaw patriotycznych uczniów i rozbudzanie szacunku dla polskiej historii oraz symboli narodowych poprzez wspólne śpiewanie najważniejszych polskich pieśni narodowych.

Aby wziąć udział w tegorocznej edycji Konkursu wystarczy do dnia  8 listopada br. wypełnić zgłoszenie na stronie dohymnu.webankieta.pl.

W konkursie może wziąć udział maksymalnie 300 szkół, a o ich przyjęciu zdecyduje poprawne wypełnienie wniosku i kolejność zgłoszeń.

Przesłuchania konkursowe odbędą się od lutego do kwietnia 2020 r. na terenie szkół w obecności dwuosobowego jury wydelegowanego przez Narodowe Centrum kultury

„Do Hymnu” to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych na wspólne, jednogłosowe wykonanie hymnu państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych przez co najmniej połowę uczniów danej szkoły. W tym roku obok siedmiu pieśni hymnicznych, tj. Bogurodzicy, Gaude Mater Polonia, Roty, Marsz Polonia, Boże, coś Polskę, Święta miłości kochanej Ojczyzny, Żeby Polska była Polską, do wyboru jest również pieśń Marsz Pierwszej Brygady, która została dodana ze względu na przypadającą w 2020 roku 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej.

Wszelkie informacje oraz Regulamin znajdują się na stronie Narodowego Centrum Kultury

Załączniki

regulamin-iii-edycja-do-hymnu740
Data: 2019-10-30, rozmiar: 265 KB