22 grudnia 2017

Opłatkowe spotkanie w siedzibie Narodowego Banku Polskiego – Oddział Okręgowy w Krakowie

Po 4-letnim remoncie w siedzibie Narodowego Banku Polskiego, Oddział Okręgowy w Krakowie przy ul. Basztowej, odbyło się opłatkowe spotkanie w czwartek 20 grudnia 2017 roku.

Wśród zaproszonych znaleźli się m.in.: Pani Barbara Nowak, Małopolski Kurator, przedstawiciele krakowskiego Bractwa Kurkowego z królem Piotrem M. Mikoszem Europejczykiem, Pani Ewa Wachowicz, Ambasador Miasta Krakowa oraz Pan Krzysztof Głuchowski, Dyrektor Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Narodowy Bank Polski niedawno opublikował plan emisyjny wartości kolekcjonerskich i monet okolicznościowych na 2018 rok. Wśród wielu ciekawych propozycji na uwagę zasługują monety, które ukażą się z okazji – 760-lecia Towarzystwa Strzeleckiego Bractwo Kurkowe w Krakowie i 125-lecia działalności Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Świąteczne życzenia zebranym gościom i pracownikom banku przekazali uczestniczący w spotkaniu proboszczowie dwóch sąsiadujących parafii – ks. inf. Dariusz Raś z Bazyliki Mariackiej i ks. prałat Grzegorz Szewczyk z Bazyliki Św. Floriana.

fot. M. Satała