29 czerwca 2023

„Patrzer – przygoda zaczyna się tuż za progiem” – konkurs na fotoreportaż rozstrzygnięty

Mama w ciąży trzyma w rękach serduszko przytulankę
I miejsce w kat. szkół podstawowych Praca pt. „Rodzina”, autor Mikołaj Sterkowicz

19 kwietnia 2023 r. w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie odbyła się gala ogłoszenia wyników konkursu na fotoreportaż „Patrzer – Przygoda zaczyna się tuż za progiem” adresowanego do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Współczesne trendy kulturowe mocno angażują młode pokolenie w wirtualny świat obrazu zarówno na płaszczyźnie percepcji jak i organizacji czasu. Celem organizatorów konkursu było zainspirowanie dzieci i młodzieży do twórczej obserwacji otaczającej ich rzeczywistości. Świat w obiektywie smartfonu uchwycony okiem młodych ludzi zachęca do refleksji, głębszego namysłu i twórczej interpretacji ich codzienności.

Refleksyjność młodych fotografów uwypukliła ponadto wrażliwość i głębię pojmowania otaczającej ich rzeczywistości, co dodatkowo sprzyja tworzeniu relacji międzypokoleniowych inspirowanych sztuką czerpaną z życia.

Wszystkim uczestnikom i laureatom dziękujemy i gratulujemy, a Państwa zapraszamy do zapoznania się z galerią wszystkich prac konkursowych – fotografii i zajmujących opowiadań – na stronie internetowej Tarnowskiego Gościa Niedzielnego

 

Organizatorzy:

Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli,

Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Tarnowie,

„Tarnowski Gość Niedzielny”, 

Zespół Szkół nr 1 w Bochni im. Stanisława Staszica