31 maja 2019

Podsumowanie projektu „Technologie z klasą”

Ponad 10 tysięcy uczniów z całej Polski wzięło udział w bezpłatnym projekcie edukacyjnym „Technologie z klasą”, organizowanym przez Fundację Uniwersytet Dzieci.

W ramach realizacji projektu uczniowie uczestniczyli w kreatywnych zajęciach dotyczących nowych technologii, nauki programowania i bezpieczeństwa w sieci. Nauczyciele mieli za zadanie zrealizować cykl scenariuszy zajęć dotyczących bezpieczeństwa w sieci, nauki programowania i nowych technologii. Każdy scenariusz składał się z ciekawych materiałów multimedialnych oraz kart pracy dla uczniów. Zajęcia rozbudziły kreatywność dzieci i rozwinęły ich umiejętności z zakresu programowania, m.in. w aplikacji Scratch. Uczniom szczególnie spodobał się bohater projektu „Technologie z klasą” – robot Kodeusz, który zlecał im angażujące zadania programistyczne do wykonania. W roku szkolnym 2018/2019 w projekcie wzięło udział 500 nauczycieli klas 1–3 z całej Polski i ponad 10 tysięcy uczniów w wieku 6–9 lat.

Projekt „Technologie z klasą” dla nauczycieli klas 1–3 będzie realizowany również w roku szkolnym 2019/2020. Zapisy ruszają w sierpniu 2019 roku.

Szczegółowe informacje: https://www.scenariuszelekcji.edu.pl/aktualnosci/zakonczenie-projektu-edukacyjnego-technologie-z-klasa