3 sierpnia 2017

Powiatowe uroczystości z okazji Święta Policji w Wadowicach

W piątek 28 lipca 2017 roku w Kleczy Górnej swoje święto obchodzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach. Na zaproszenie insp. Włodzimierza Warzechy, Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach w uroczystości uczestniczyła Pani Halina Cimer, Małopolski Wicekurator Oświaty. Współorganizatorem obchodów był: Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Wadowicach, Region IPA Wadowice i Region IPA Kalwaria Zebrzydowska.

Podczas uroczystej akademii wręczono m.in. nominacje na wyższe stopnie policyjne, odznaczenia i wyróżnienia. Pani Halina Cimer, Małopolski Wicekurator Oświaty otrzymała „Odznakę Honorową” Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów. Na wyższe stopnie policyjne mianowanych zostało 65 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach oraz podległych Komisariatów i Posterunków.

Pani Kurator złożyła na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach podziękowania za rzetelną, ofiarną służbę i współpracę, przekazując słowa uznania za zdecydowaną oraz skuteczną pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa uczniom małopolskich szkół, a także za wsparcie w wykonywaniu wielu trudnych przedsięwzięć udzielone nauczycielom, dyrektorom szkół i placówek oraz pracownikom nadzoru pedagogicznego. Cykliczne projekty i programy realizowane we współpracy z Małopolską Policją przynoszą wysokie efekty w zakresie bezpiecznej szkoły w przyjaznym otoczeniu, a także bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży w czasie ferii letnich oraz zimowych.