26 marca 2018

Święto Patrona Szkoły Podstawowej nr 85 im. Księdza Kazimierza Jancarza w Krakowie

W piątek 23 marca 2018 roku Święto Patrona obchodziła Szkoła Podstawowa nr 85 im. Księdza Kazimierza Jancarza w Krakowie z udziałem m.in.: Pani Barbary Nowak, Małopolskiego Kuratora Oświaty i przedstawicieli Duszpasterstwa Ludzi Pracy: Pana Grzegorza Kowalskiego i Pana Zbigniewa Bielawskiego, a także Pani Lucyny Adamczyk, byłego Wicedyrektora Szkoły. Uroczystości związane były również z 25. rocznicą śmierci Księdza Kazimierza Jancarza – Kapelana „Solidarności”.

Uroczysta akademia rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu Szkoły i hymnu „Solidarności” – „Solidarni”. Następnie uczniowie klas starszych przedstawili wyjątkowy program artystyczny w formie wspomnień o Patronie Szkoły, podczas którego można było usłyszeć słowa: „Nasz Patron zobowiązuje nas do pracy, uczciwości i odwagi”. W dalszej części odbył się Festiwal Piosenki Polskiej w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów z klas I-III oraz w drugiej turze – klas IV-VII.

W okolicznościowym wystąpieniu Pani Kurator zwróciła się do uczniów Szkoły – młodego pokolenia, którego zadaniem jest również pielęgnowanie pamięci o Księdzu Kazimierzu Jancarzu i jego dziele.

10 listopada 2006 r. Szkoła Podstawowa nr 85 na osiedlu Złotego Wieku w Nowej Hucie – Mistrzejowicach przyjęła jako pierwsza w Polsce imię Księdza Kazimierza Jancarza.