31 stycznia 2023

„Szkoła Szkole” – Program Caritas Polska dla szkół w Syrii

Caritas Polska zaprasza społeczności szkolne do udziału w programie „Szkoła Szkole”, który w 2023 roku został objęty Patronatem Honorowym MEiN.

Program polega na odbudowie placówek szkolnych na terenach powojennych. W ramach projektu społeczności szkolne z Polski przekazują jednorazowe lub stałe wsparcie finansowe na rzecz placówek edukacyjnych, które ucierpiały w czasie konfliktu. Ostatnie edycje programu, w tym tegoroczna, dedykowane są Syrii. Realizacja programu w tym rejonie stała się możliwa po ustaniu działań wojennych. Niestety mieszkańcy Syrii wciąż dźwigają brzemię niedawnych, bardzo okrutnych wydarzeń, a sytuacja sektora edukacji w Syrii jest dramatyczna.

Caritas Polska wraz ze szkołami w całej Polsce chce to zmienić. Środki zbierane przez Państwa w ramach akcji zostaną przekazane na odbudowę budynków szkolnych, wyposażenie sal lekcyjnych, szkolenia dla nauczycieli i zajęcia dla uczniów. Ważny jest też aspekt edukacyjny programu, który nie tylko uwrażliwia uczniów polskich szkół na wojny i kryzysy humanitarne na świecie, ale również umożliwia kształtowanie postawy odpowiedzialności społecznej.

Aby zgłosić szkołę do akcji, wystarczy rejestracja poprzez formularz znajdujący się na stronie caritas.pl/szkola. Z zarejestrowanymi szkołami skontaktuje się koordynatorka programu z Caritas Polska, która odpowie na
wszystkie pytania oraz prześle materiały promocyjne i edukacyjne. Ewentualne pytania można kierować do koordynatorki akcji na adres e-mail: gpawlak@caritas.org.pl lub pod nr tel. +48 735 255 142.

Więcej informacji na stronie internetowej programu.

Poniżej do pobrania plakat programu oraz list Dyrektora Caritas Polska.

Załączniki

zalacznik1plakat
Data: 2023-01-31, rozmiar: 1 MB
zalacznik2listcaritaspolskadospolecznosciszkolnej
Data: 2023-01-31, rozmiar: 564 KB