15 listopada 2022

„Sztuczna inteligencja (AI) jako megatrend kształtujący edukację. Jak przygotowywać się na szanse i wyzwania społeczno-gospodarcze związane ze sztuczną inteligencją?” – seminarium i prezentacja publikacji

Instytut Badań Edukacyjnych z Warszawy zaprasza  zainteresowanych nauczycieli do udziału w prezentacji publikacji pt.: „Sztuczna inteligencja (AI) jako megatrend kształtujący edukację. Jak przygotowywać się na szanse i wyzwania społeczno-gospodarcze związane ze sztuczną inteligencją?”

Prezentacja odbędzie się w dniu 25 listopada 2022 (piątek) w Krakowie w Hotelu Polonez przy ul. Reymonta 15. Otwarcie seminarium godzina 10:15. 

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w różnych dziedzinach życia to zjawisko, które już dzisiaj kształtuje naszą rzeczywistość gospodarczą i społeczną. Rozumiejąc potrzebę przygotowania społeczeństwa i kadr gospodarki na wyzwania związane z rozwojem  technologii wykorzystujących sztuczną inteligencję, Instytut Badań Edukacyjnych opracował publikację, której celem jest próba odpowiedzi na pytanie, jak edukacja powinna przygotowywać ludzi do korzystania z nowych technologii i wspierania się nimi w życiu codziennym i zawodowym.

Na spotkaniu prezentującym publikację będzie okazja do dyskusji z jej autorami m.in. na temat znaczenia wiedzy i umiejętności z zakresu AI w przyszłych kwalifikacjach (Program seminarium w załączeniu).

Seminarium organizowane jest w ramach projektu „Prowadzenie i rozwój Zintegrowanego Rejestru Kwalifikacji (etap 2)”, realizowanego przez Instytut Badań Edukacyjnych w Warszawie na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki, współfinansowanego ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego “Wiedza, Edukacja, Rozwój”.

Bardzo prosimy o rejestrację do dnia 22.11.2022 r.

Podajemy link do rejestracji na wydarzenie: https://seminaria-ibe.pl/zrk079-1210/

Udział w seminarium jest bezpłatny.

 

Instytut Badań Edukacyjnych

Załączniki

25_11_22_Program_Seminarium nr 5_IBE_Kraków_ZRK
Data: 2022-11-15, rozmiar: 337 KB