22 listopada 2017

Turniej Tańca Salt Cup 2017 w Kopalni Soli „Wieliczka”

W dniach 18-19 listopada 2017 roku odbyła się kolejna edycja Salt Cup – jedynego podziemnego turnieju tańca na świecie, organizowanego 125 metrów pod ziemią w Kopalni Soli „Wieliczka” w niepowtarzalnym klimacie komory solnej “Warszawa”. Turniej jest organizowany od 2006 roku i gościł wielu uczestników, w tym pary taneczne z całego świata. Organizatorzy tego wydarzenia to: Szkoła Tańca Arthur Murray i Sportowy Klub Taneczny Pasja.

Podczas turnieju zaprezentowały się m.in.: dziecięce rekreacyjne pary klas H, G i F, dorosłe pary taneczne, soliści, duety, miniformacje oraz formacje tańca nowoczesnego.

W tym roku odbyły się także Mistrzostwa Polski Federacji Tańca Sportowego Dzieci oraz Juniorów Młodszych i występy najlepszych par z całej Polski. Turniej Salt Cup 2017 uświetniła Wieczorna Gala, która zgromadziła wielu znamienitych gości, m.in. Panią Barbarę Nowak, Małopolskiego Kuratora Oświaty. Podczas wieczornych występów na podziemnym parkiecie można było podziwiać pary pokazowe w stylu Latin i w rock&rollu akrobatycznym.