12 grudnia 2017

Gala podsumowująca Plebiscyt Edukacyjna Gmina Małopolski 2017 – “Rozwiń swoją gminę”

Uroczysta Gala podsumowująca Plebiscyt Edukacyjna Gmina Małopolski 2017 – “Rozwiń swoją gminę” odbyła się w czwartek 7 grudnia 2017 roku na Zamku Królewskim w Niepołomicach z udziałem Pani Haliny Cimer, Małopolskiego Wicekuratora Oświaty. Grand Prix tegorocznej edycji zdobyła Gmina Wietrzychowice. Wyróżnienia powędrowały do Gminy Kęty i Gminy Oświęcim, a nagroda publiczności do Gminy Wojnicz. 

Ideą Plebiscytu Edukacyjna Gmina Małopolski jest wyłanianie i promocja małopolskich gmin najaktywniej wspierających rozwój kompetencji, kwalifikacji i zainteresowań swoich mieszkańców, prezentacja najciekawszych przedsięwzięć edukacyjnych organizowanych w regionie, a także poradnictwo zawodowe oraz promocja idei uczenia się przez całe życie. Każda z wyróżnionych gmin prezentowała wysoki poziom zaangażowania w działania edukacyjne realizowane na swoim terenie, które jednocześnie angażują społeczność lokalną. Do finału zakwalifikowało się 10 gmin, wśród nich także: Bochnia, Dębno, Sękowa, Skrzyszów, Słomniki i Trzebinia.

Podczas Gali uhonorowano również sołtysów – lokalnych liderów z Małopolski – najaktywniej wspierających rozwój kompetencji, kwalifikacji i zainteresowań mieszkańców. Przyznano im tytuły Ambasadorów Bilansu Kariery.

Organizator powyższego przedsięwzięcia – Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie.

fot. WUP