13 października 2017

Uroczyste otwarcie Centrum Edukacji Lotniczej – Kraków Airport

Na krakowskim lotnisku powstało nowoczesne Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport, które zostało uroczyście otwarte w czwartek 12 października 2017 roku. Zaproszonych gości najpierw powitał humanoidalny robot Sanbot. Na zakończenie oficjalnej części dzieci ze szkół objętych patronatem lotniska, wraz z Panem Radosławem Włoszkiem, Prezesem Zarządu Kraków Airport, przecięły multimedialną wstęgę. W otwarciu centrum udział wzięła m.in. Pani Halina Cimer, Małopolski Wicekurator Oświaty.

Krakowskie lotnisko jest jedynym w Polsce portem lotniczym posiadającym taki ośrodek edukacyjny. W centrum będzie można poznać zasady funkcjonowania i organizacji lotniska. W pierwszym etapie działalności będą organizowane m.in.: wycieczki, lekcje tematyczne, teatrzyki dla najmłodszych, a w kolejnym także szkolenia specjalistyczne, warsztaty i kursy e-learningowe. Na odwiedzających czeka symulator lotów oraz humanoidalny robot o imieniu Sanbot, który będzie asystował zwiedzającym. Odwiedzający będą mieli również możliwość wcielenia się w rolę pracownika lotniska i samodzielnego wykonania pracy przy danym stanowisku na „ścieżce pasażera”. Program zajęć został dostosowany także do wieku uczniów.

Centrum Edukacji Lotniczej (CET) znajduje się w zachodniej części Budynku Administracyjno-Technicznego (w dawnym terminalu krajowym). Na powierzchni 400 m2 powstała sala ogólnodostępna z elementami infrastruktury terminalowej (lotnisko w pigułce), sale tematyczne oraz dwie do e-learningu, każda z 6 stanowiskami komputerowymi.

Pełna oferta Centrum Edukacji Lotniczej znajduje się na: www.krakowairport.pl/CEL

fot. Kraków Airport i KO w Krakowie