17 października 2018

Uroczyste otwarcie nowego budynku Przedszkola Samorządowego w Lanckoronie

W czwartek 4 października 2018 roku odbyło się oficjalne otwarcie i poświęcenie nowego budynku Przedszkola Samorządowego w Lanckoronie. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Małopolski Wicekurator Oświaty – Halina Cimer, Wójt Gminy Lanckorona – Tadeusz Łopata, Przewodniczący Rady Gminy – Ryszard Frączek oraz uczęszczająca do Przedszkola Lenka.

Część oficjalną rozpoczęła Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Lanckoronie – Bożena Kurczab, która przybliżyła historię rozwoju Przedszkola. W okolicznościowym wystąpieniu Pani Wicekurator podkreśliła m.in., że dzieci będą mogły przebywać w bardzo dobrych warunkach, gratulując pomyślnego zakończenia inwestycji.

Program artystyczny rozpoczął się od hymnu Przedszkola – utworu specjalnie napisanego na otwarcie nowego budynku. W części artystycznej wystąpiły wszystkie grupy przedszkolne, prezentując wiersze, piosenki i układy taneczne. W przestronnych i funkcjonalnych salach w nowej siedzibie jest miejsce dla 100 przedszkolaków. Budynek jest dostępny także dla niepełnosprawnych dzieci.