6 września 2018

Uroczystość oddania do użytku nowo wybudowanej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej w Skrzypnem

 

W środę 5 września 2018 roku w Skrzypnem (Gmina Szaflary) przy Szkole Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej odbyła się uroczystość poświęcenia i oddania do użytku nowo wybudowanej sali gimnastycznej.

W otwarciu obiektu wzięli udział m.in. poseł na Sejm RP Edward Siarka, Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak, starosta nowotarski Krzysztof Faber, wicestarosta Stanisław Tylka, urzędujący członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego, przewodniczący Rady Związku Euroregion „Tatry” Bogusław Waksmundzki, wójt Szaflar Rafał Szkaradziński, a także radni gminni.

Nowa sala gimnastyczna oraz nowe boisko wielofunkcyjne przy Szkole zostały wybudowane i oddane do użytku przez Gminę Szaflary w 17 miesięcy. Sala o powierzchni zabudowy 640 m kw. wyposażona jest w pole do gry w piłkę nożną, piłkę ręczną i siatkówkę oraz dwie szatnie, sanitariaty, magazyn, pokój pierwszej pomocy i pokój dla nauczycieli. Obok nowej sali powstał także plac rekreacyjny z siłownią zewnętrzną oraz nowe przyszkolne boisko wielofunkcyjne z pełnowymiarowym boiskiem do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki. Inwestycja została dofinansowana z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej.

Wspaniałe uczucie widzieć, jak pięknie rozwijają się polskie szkoły. Nic jednak nie przewyższy wszystkich wspaniałych emocji, jakich zawsze dostarcza mi spotkanie z Góralami. Rodzina, tradycja i miłość do własnej kultury i Ojczyzny. Dziękuję, że mogłam z Wami być w tak radosnym dla Was dniu – powiedziała Pani Kurator.