30 października 2019

VII edycja projektu edukacyjno – wychowawczego „Oblicza Dialogu. Młody Asyż. Młodzież na rzecz tolerancji i pokoju” – zaproszenie do udziału

W roku 2020 przypada setna rocznica urodzin Karola Wojtyły – Ojca Świętego Jana Pawła II. Cały pontyfikat Papieża pochodzącego z Polski związany był ze światowymi inicjatywami na rzecz dialogu i pojednania międzyreligijnego, zabiegami o godność każdej osoby ludzkiej.

Z tej okazji pragniemy zachęcić do udziału w VII już edycji projektu edukacyjno – wychowawczego „Oblicza Dialogu. Młody Asyż. Młodzież na rzecz tolerancji i pokoju” dotyczącego dialogu międzyreligijnego i międzykulturowego w oparciu o nauczanie Ojca Świętego Jana Pawła II. Projekt adresowany jest do starszych uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych  z Polski oraz z ośrodków polonijnych.
Hasło tegorocznej edycji: Na pątniczym szlaku. Idea pielgrzymowania w religiach i kulturach.

Na karty zgłoszeń oczekujemy do 15 listopada 2019 roku.

Głównym celem projektu jest stworzenie płaszczyzny porozumienia na rzecz dialogu międzyreligijnego i międzykulturowego, promowanie działań i postaw otwartych na inne kultury i religie, zwalczających stereotypy, skierowanych na poznawanie i współistnienie z drugim człowiekiem. Jest to kontynuacja procesu dialogu zapoczątkowanego już na Soborze Watykańskim II, prowadzonego podczas spotkań w Asyżu od 1984 roku oraz twórczo rozwijanego przez cały pontyfikat Świętego Jana Pawła II.

Zapraszamy na oficjalną stronę projektu www.obliczadialogu.pl.

 

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II

w Krakowie

Załączniki

REGULAMIN 2020 MŁODY ASYŻ 3
Data: 2019-10-30, rozmiar: 610 KB
karta_zgloszenia_mlody_asyz_2020(1)
Data: 2019-10-30, rozmiar: 364 KB
list 2020
Data: 2019-10-30, rozmiar: 128 KB