21 maja 2018

W Wadowicach odbyły się uroczystości z okazji 98. rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II

W sobotę 18 maja 2018 roku prawie tysiąc uczniów z całej Polski przyjechało do Wadowic, by spotkać się i wspólnie świętować z okazji 98. rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II. W uroczystościach udział wzięła Pani Halina Cimer, Małopolski Wicekurator Oświaty.

Dzieci i młodzież ze szkół imienia Św. Jana Pawła II przyjechały wraz z nauczycielami i rodzicami do papieskiego miasta w dniu Jego urodzin. Uroczystości rozpoczęły się przed południem występami artystycznymi przed Szkołą Podstawową nr 1 w Wadowicach. Następnie uczniowie w radosnym pochodzie przeszli na rynek, gdzie złożono kwiaty pod pomnikiem Św. Jana Pawła II. Z kolei w Bazylice Ofiarowania NMP została odprawiona Msza Św. pod przewodnictwem ks. biskupa Romana Pindla, którego uroczyście w imieniu wszystkich przywitała młodzież z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radoczy wspólnie ze Starostą Wadowickim – Panem Bartoszem Kalińskim. O przepiękną oprawę Mszy Św. zadbał zespół góralski z Łostówki (Gmina Mszana Dolna).

18. spotkanie dzieci i młodzieży z okazji urodzin Św. Jana Pawła II zostało zorganizowane przez: Bazylikę Ofiarowania NMP, Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II. Starostwo Powiatowe w Wadowicach wraz z ZS CKU im. Jana Pawła II w Radoczy oraz Urząd Miejski w Wadowicach wraz ze Szkołą Podstawową nr 1 im. Jana Pawła II w Wadowicach.

fot. Wydział Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Wadowicach