5 czerwca 2020

Wyniki VII edycji projektu „Czysta Małopolska”

Szanowni Państwo

Dyrektorzy przedszkoli i szkół podstawowych
województwa małopolskiego

Zakończyła się VII edycja Projektu Edukacyjnego „Czysta Małopolska”, organizowanego przez Małopolskiego Kuratora Oświaty przy partnerskim wsparciu Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych.

Celem projektu było upowszechnienie wiedzy o zdrowym stylu życia wśród dzieci przedszkolnych i uczniów, kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej, wdrożenie zasad świadomości i odpowiedzialności za własne zdrowie, poszerzenie zainteresowań problematyką zdrowego stylu życia oraz upowszechnienie dobrych praktyk w tym zakresie.

W tym roku szkolnym zarówno organizatorzy jak i uczestnicy musieli sprostać nie tylko zadaniom konkursowym, ale także trudnościom i ograniczeniom spowodowanym sytuacją epidemiczną.

Zatem szczególnie dziękuję wszystkim Uczestnikom – przedszkolakom i uczniom małopolskich szkół podstawowych oraz ich nauczycielom, że jak co roku podjęli realizację zadań projektowych.

„Czysta Małopolska” to projekt, na który składają się:

  1. Konkurs plastyczny dla dzieci i uczniów „Zdrowo żyj!”, przeprowadzany w trzech kategoriach wiekowych dla dzieci przedszkolnych, uczniów z klas I-IV i uczniów klas V-VIII szkół podstawowych.
  2. Konkurs dla nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych na scenariusz zajęć lub przedstawienia teatralnego dotyczącego zdrowego stylu życia,
  3. Konkurs na film ukazujący działania w zakresie promocji zdrowego stylu życia w przedszkolu lub szkole w roku szkolnym 2019/2020

Niestety, w związku ze wspomnianą sytuacją epidemiczną, nie będzie możliwe uroczyste podsumowanie Projektu i wręczenie nagród i dyplomów zwycięzcom. Będzie je można odebrać od 8 czerwca br. w Kuratorium Oświaty w Krakowie i jego Delegaturach.

Z przyjemnością przedstawiam wyniki konkursów w ramach VII edycji projektu edukacyjnego „Czysta Małopolska”.

Serdecznie gratuluję wszystkim Uczestnikom, a szczególne słowa uznania składam finalistom i laureatom Konkursów.

 

 

Małopolski Kurator Oświaty

Barbara Nowak

 

W załącznikach do pobrania znajdują się listy finalistów i laureatów poszczególnych konkursów i informacja o odbiorze dyplomów i nagród.

Załączniki

Lista FINALISTÓW Konkursu Plastycznego
Data: 2020-06-03, rozmiar: 22 KB
Lista LAUREATÓW Konkursu Plastycznego
Data: 2020-06-03, rozmiar: 19 KB
Lista FINALISTÓW Konkursu na scenariusz
Data: 2020-06-03, rozmiar: 16 KB
Lista LAUREATÓW Konkursu na scenariusz
Data: 2020-06-03, rozmiar: 16 KB
Lista LAUREATÓW Konkursu na film
Data: 2020-06-03, rozmiar: 16 KB